Vaše dieťa momentálne meria necelých 44 centimetrov a váži už neuveriteľných 2 100 gramov.

Vývin dieťaťa

Dieťa presiahlo hmotnosť dvoch kilogramov, čo je dobré znamenie. Jeho tukové zásoby, ktoré mu pomôžu regulovať jeho telesnú hmotnosť hneď po narodení, sa plnia, takže dieťa sa zaobľuje a je čoraz guľatejšie. Pokožka dieťaťa je hladšia ako predtým. Centrálny nervový systém sa neustále vyvíja, rovnako ako aj pľúca.

Predčasný pôrod

Ak ste veľmi nervózna z predčasného pôrodu, môže vás upokojiť fakt, že deti, ktoré sa narodili medzi 34. a 37. týždňom tehotenstva, nemajú zvyčajne žiadne zdravotné problémy. Budú síce potrebovať krátky pobyt na novorodeneckom oddelení, a takisto sa u nich môžu objaviť krátkodobé zdravotné problémy, ale z dlhodobého hľadiska sú zvyčajne rovnako zdravé, ako donosené deti.

Únava

V 34. týždni tehotenstva sa u vás pravdepodobne opäť objaví únava. Únava počas tretieho trimestra tehotenstva nemusí byť tak intenzívna, ako počiatočná únava v prvom trimestri tehotenstva, ktorá bola čiastočne spôsobená aj rannou nevoľnosťou. Vaša únava je úplne pochopiteľná. Dieťa v brušku váži viac ako 2 kilogramy a keď k tomu pripočítame aj tehotenské kilá, pre telo budúcej mamičky je to veľká záťaž.

V noci môžete často cítiť kopance a štuchance vášho dieťaťa, čo takisto prispieva k prebdeným nociam a prehadzovaniu sa na posteli.

Nízky krvný tlak

Teraz je čas spomaliť a šetriť svoju energiu, počas celého dňa. Ak ste dlhšiu dobu v sede, alebo ľahu, nevstávajte príliš rýchlo. Krv sa presunie do vašich nôh, čo spôsobuje dočasný pokles krvného tlaku. Keď sa rýchlo postavíte, často môžete cítiť mierny závrat, alebo stratu balansu. V prípade, že si počas dňa na chvíľu ľahnete, pri vstávaní sa najprv otočte na bok, posaďte sa, chvíľu v tejto polohe počkajte a až potom sa postavte.

TIP: Skvelý tip je mať pohár vody na vašom nočnom stolíku, takže akonáhle sa ráno prebudíte, doplníte potrebné tekutiny a pomôžete trochu zvýšiť krvný tlak.

Vyrážky

Niektoré ženy si môžu všimnúť, že sa im na bruchu, zadku a stehnách, vytvorili červené vyrážky, ktoré spôsobujú nepríjemné svrbenie. Až 1 percento tehotných žien sa v priebehu tehotenstva stretne s týmito drobnými vyrážkami. Tieto vyrážky sú vo väčšine prípadov neškodné, aj keď môžu byť veľmi nepríjemné. Ak sa vám na spomínaných miestach objavia červené drobné vyrážky, kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, aby ste sa uistili, že to nie je vážnejší problém.

Problém s pečeňou

Svojho ošetrujúceho lekára kontaktujte aj v prípade, že máte pocit intenzívneho svrbenia, aj keď sa vám vyrážka neobjavila. Intenzívne svrbenie môže signalizovať problémy s pečeňou. V prípade potreby vás ošetrujúci lekár, môže odkázať na kvalifikovaného dermatológa.

Cisársky rez

Asi štvrtina detí sa rodí cisárskym pôrodom. V niektorých prípadoch je cisársky pôrod plánovaný vopred, v ostatných prípadoch sa cisársky rez vykonáva pri komplikáciách pri pôrode prirodzeným spôsobom.

Neplánovaný cisársky rez

Neplánovaný cisársky rez sa vykonáva z viacerých dôvodov. Jeden z dôvodov, vykonania neplánovaného cisárskeho rezu, je zastavenie zväčšovania krčka maternice, takže vaše dieťa prestane postupovať dolu pôrodnými cestami. Druhým dôvodom môže byť spomalenie, alebo nadmerné zrýchlenie srdcovej frekvencie dieťaťa, čo je dôvod na obavy. Pri pôrode sa môže vyskytnúť mnoho komplikácií, ktoré si vyžadujú pôrod cisárskym rezom.

Plánovaný cisársky rez

Plánovaný cisársky rez sa vykoná, ak ste už niekedy rodili cisárskym rezom, napríklad pri pôrode prvého dieťaťa. V prípade, že ste absolvovali jeden, alebo viacero cisárskych rezov, s klasickým zvislým rezom, je veľmi pravdepodobné, že budete musieť aj ďalšie dieťa porodiť cisárskym rezom.

Ak ste mali len jeden cisársky rez s horizontálnym rezom, môžete byť vhodnou kandidátkou pre prirodzený pôrod.

Kedy sa môže vykonať cisársky rez:

  • Ak budúca matka absolvovala nejaký druh invazívnej operácie maternice, napríklad chirurgické odstránenie myómov.
  • Čakáte viac ako jedno dieťa.
  • Dieťa je veľmi veľké.
  • Matka je HIV pozitívna.
  • Dieťa sa nachádza v nesprávnej polohe.

 

Money and Credit cards Policy

prerodicov.sk supports and endorses monetary policy to know your client. We accept credit cards, but first read the review on the site https://ccreviews.to. Fake IDs are not allowed and can only be bought on idgod. prerodicov.sk team.