Niektoré výskumy dokazujú, že dieťa je schopné naplno počuť váš hlas, takže sa nehanbite nahlas mu čítať, spievať veselé pesničky, alebo sa s ním rozprávať.

Vývin dieťaťa

Zmyslový vývoj vášho dieťaťa výrazne narastá. Mozog sa už zameriava na vôňu, chuť, sluch, zrak a dotyk. Čo sa týka veľkosti, vaše dieťa je veľké približne 21 centimetrov. Hlavička, paže a nohy sú veľkosťou v správnom pomere. Naďalej sa vyvíjajú aj vnútorné orgány, ako sú napríklad obličky, ktoré produkujú moč.

Rast dieťaťa

Ak máte pocit, že máte obrovské brucho, pripravte sa na to, že v najbližších týždňoch začne rásť ešte rýchlejšie. Občas si môžete všimnúť bolesť v podbrušku, alebo dokonca krátku bodavú bolesť na jednej, alebo oboch, stranách. Táto bolesť je obzvlášť zreteľná, keď zmeníte polohu, alebo ak máte za sebou náročný deň.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o bolesť väzov, ktoré podporujú maternicu a prispôsobujú sa rastúcemu dieťatku. Nie je dôvod byť znepokojená. Ak bolesť pokračuje aj po odpočinku, alebo sa bolesť zhoršuje, okamžite kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, alebo pôrodnú asistentku.

Kožné zmeny

Je možné, že v priebehu tehotenstva si všimnete rôzne zmeny na pokožke. Jednou zo zmien môžu byť červené dlane, to má na svedomí zvýšené množstvo estrogénu v tele budúcej matky. Môžu sa u vás prejaviť aj škvrny na pokožke, alebo tmavé fľaky, spôsobené zvýšením pigmentu. Tieto tmavé škvrny sa môžu vyskytovať aj na hornej pere, lícach, alebo na čele.

Tiež si môžete všimnúť stmavnutie bradaviek, pieh, jaziev, podpazušia, alebo vnútornej strane stehien. V tehotenstve sa môže objaviť aj linea nigra. Je to čiara, ktorá sa stiahne od brucha, až po lonovú kosť.

Chráňte sa

Tieto tmavé škvrny budú pravdepodobne slabnúť krátko po pôrode. Do tej doby sa chráňte pred slnko, ktoré ešte viac podporuje zmeny pigmentu. Noste dlhé rukávy, klobúky, dlhé nohavice a používajte opaľovací krém, keď sa nachádzate vonku. Ak sa trošku hanbíte za tmavé škvrny, alebo pehy, skúste používať make-up, ktorý škvrny rýchlo zakryje.

Meno pre dieťa

Pre mnoho párov je výber mena pre dieťa veľkou zábavou. Pre iných to môže byť trýznivé vyjednávanie. Tak, alebo onak, je dôležité, aby ste svojmu dieťaťu vybrali meno, ktoré sa vám obom páči, pretože meno bude vaše dieťa sprevádzať po celý zvyšok života. Máme pre vás niekoľko postrehov, na čo by ste mali myslieť pri výbere mena pre dieťa.

Zvuk a kompatibilita

Jednou z najdôležitejších vecí je to, ako meno dieťaťa znie, keď ho vyslovíte nahlas. Znie melodicky? Ľahko sa vyslovuje? Znie dobre s jeho priezviskom? To všetko sú otázky, ktoré by ste mali dobre zvážiť a premyslieť si odpovede skôr, ako sa pre nejaké meno rozhodnete.

Jednej veci by ste sa však mali vyvarovať. Vyberte také krstné meno, aby sa nekončilo na rovnaké písmeno, akým sa začína jeho priezvisko (napríklad Pavol Lechnický).

Jedinečnosť

Neobvyklé mená majú tú výhodu, že vaše dieťa bude vyčnievať z radu. Na druhej strane sa vyhnite menám, ktoré nikto predtým nepočul, alebo sa ťažko vyslovujú. Veľmi netypické krstné meno môže pritiahnuť až príliš veľa neželanej pozornosti. Voľba zahraničného mena, alebo mena, ktoré sa v krajine bežne nevyskytuje môže byť jedinečné, ale taktiež môže vášmu dieťaťu spôsobiť komplikácie.

Meno po príbuzných

Mnoho rodičov sa rozhodlo pomenovať dieťa po svojich rodičoch, prarodičoch, alebo priateľoch. Nemusí to byť vždy správna voľba. Vyskytuje sa vo vašej rodine často meno Michal? Vaše dieťa sa nemusí volať Michal len preto, že sa tak volá váš otec, dedo, aj pradedo.

Ak chcete dieťa pomenovať po členovi vašej rodiny, preskúmajte rodokmene. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, aké meno dáte svojmu dieťaťu, nie je nič neobvyklé, ak bude mať 2 krstné mená.

Prezývka

Myslite na to, že ak vyberiete dlhé meno, je viac než pravdepodobné, že dieťa dostane nejakú prezývku. Myslite na to a dopredu si pripravte aj rôzne varianty prezývky pre dieťa.

Money and Credit cards Policy

prerodicov.sk supports and endorses monetary policy to know your client. We accept credit cards, but first read the review on the site https://ccreviews.to. Fake IDs are not allowed and can only be bought on idgod. prerodicov.sk team.