Kostra vášho dieťaťa sa teraz mení z mäkkej chrupavky na kosti a pupočná šnúra je stále silnejšia a silnejšia.

Vývin dieťaťa

Vaše dieťa momentálne meria, od hlavy až k päte, skoro 13 centimetrov. Kosti sa menia z chrupavky na tvrdé kosti. Lebka sa naďalej rozvíja, ale netvrdne. Dieťa sa taktiež rýchlo vyvíja a rastie, momentálne váži okolo 141 gramov. Ďalšou novinkou je, že sa dieťaťu začínajú vyvíjať potné žľazy a je stále silnejšie a silnejšie. Môžete už cítiť jeho kopanie a pohyby.

Strata rovnováhy

Pokiaľ začínate cítiť, že strácate rovnováhu, je to v poriadku. Vaše brucho rastie a vaše ťažisko sa presúva na iné miesto, takže môžete občas cítiť mierny balans. Nie je nezvyčajné, že sa tehotné ženy občas cítia neisto na nohách. Snažte sa vyhnúť situáciám s vysokým rizikom pádu. Snažte sa nosiť topánky na nízkom, alebo žiadnom, podpätku. Pád by mohol byť veľmi nebezpečný pre vás, aj pre vaše nenarodené dieťa.

Pripútajte sa

V aute stále používajte bezpečnostné pásy. Pripútajte sa tak, aby jedna čas pásu bola umiestnená pod bruchom a viedla tesne cez oblasť bokov a druhá časť bezpečnostného pásu by mala smerovať nad bruško.

Suché oči

Môžete si všimnúť, že vaše oči sú suchšie, ako obvykle. Na zmiernenie pálenia, alebo nepríjemných pocitov, môžete použiť očné kvapky. Ak je vám nepríjemné nosiť kontaktné šošovky, vyskúšajte si ich dať na krátky čas dole, použite očné kvapky a opäť si dajte kontaktné šošovky. Ďalšia možnosť je začať nosiť okuliare, aspoň do chvíle, kedy nenastane čas pôrodu.

Snívanie

Mnoho žien uvádza, že počas tehotenstva sa im častejšie snívajú sny, ako pred tehotenstvom. Je zaujímavé, že počas druhého a tretieho trimestra tehotenstva, sa žena skôr dostane do časti spánku, v ktorom sa jej snívajú sny. Tento druh spánku sa nazýva REM spánok.

REM

Zaujíma vás, prečo sa vám počas tehotenstva sníva viac snov? Je to pravdepodobne preto, že počas noci sa vaše telo nedostane do hlbokého spánku, ale spánok je plytší. Problémy tehotných žien, ako je pálenie záhy, kŕče v nohách, syndróm nepokojných nôh, alebo bolesti chrbta, vám nedovolia, aby sa vaše telo dostalo do hlbokého spánku, čo znamená, že si svoje sny pamätáte. Prebudenie počas REM spánku totiž vedie k väčšej pravdepodobnosti, že si bude žena sen pamätať.

Počas tehotenstva sa vám môžu zdať sny viac realistické a živé. Môže to byť spôsobené tým, že tehotenstvo je obdobie zmien a zvýšených emócií radosti, alebo strachu.

Vysvetlenie snov

Niektorým ženám sa v tehotenstve často sníva, že sa starajú o rozkošných psíkov, mačiatka, alebo kuriatka. Priateľské tvory vo vašich snoch znamenajú, že ste pripravená na svoje tehotenstvo a tešíte sa na narodenie dieťaťa. Na druhej strane hrôzostrašné zvieratá môžu predstavovať rozpoltenosť a strach s narodenia dieťatka.

Sexuálne sny

Mnoho matiek sa obáva o svoju postavu a majú strach z priberania na váhe, počas tehotenstva. Ženy počas tehotenstva bývajú viac sexuálne aktívne, pretože sa im zvýši sexuálny apetít. Tieto nové pocity sa taktiež zvyknú objaviť v snoch tehotných žien. Niektoré ženy majú počas tehotenstva sexuálne sny, kde môže vystupovať ich partner, alebo dokonca iný chlap. Sexuálne sny neodrážajú len vaše pocity, ale môžu vás počas dňa viac naladiť na sex s vašim partnerom.

Nevera

Práve teraz, počas tehotenstva, ste najviac závislá na podpore a opore od vášho partnera. Počas tehotenstva môžete mať obavy, že vás opustí a to sa často odráža aj v snoch budúcich mamičiek. Nie je nezvyčajné, že tehotným ženám sa sníva, že ich partner podvádza s bývalou priateľkou, alebo dokonca inou ženou. Porozprávajte sa s partnerom o týchto snoch a ubezpečte sa o jeho láske k vám a nenarodenému dieťatku.

Pretože s podivnými a bláznivými snami nemôžete nič urobiť, pokúste sa ich brať s humorom.

 

 

Money and Credit cards Policy

prerodicov.sk supports and endorses monetary policy to know your client. We accept credit cards, but first read the review on the site https://ccreviews.to. Fake IDs are not allowed and can only be bought on idgod. prerodicov.sk team.