TehotenstvoOvulačná kalkulačka – vypočítajte si plodné a neplodné dni!

Ovulačná kalkulačka – vypočítajte si plodné a neplodné dni!

Chcete otehotnieť? Využite našu ovulačnú kalkulačku a ovulačný kalendár a úplne ZDARMA si spočítajte termín vaších plodných a neplodných dní pre zvýšenie šance otehotnieť.

Návod: Ako vypočítať ovuláciu?

Snažíte sa práve počať? Zistite pomocou našej ovulačnej kalkulačky, ktoré sú vaše najplodnejšie dni a kedy je najpravdepodobnejšie otehotnieť.

Všetko, čo na to potrebujete, je zadať prvý deň vášho menštruačného cyklu a udať bežnú dĺžku vášho cyklu. Áno, je to také jednoduché. Kalkulačka následne vypočíta „okno“ v ktorom ste najplodnejšia. Je pravda, že najbežnejší je 28 dňový cyklus ale čokoľvek medzi 22-36 dní je perfektne v poriadku. Takže zadajte svoje číslo a kliknite na „vypočítať“.

...

Čo nám kalkulačka hovorí?

Ovulačná kalkulačka vám ukáže, v ktorých dňoch ovulujete a to sú presne tie najplodnejšie dni, kedy je možné, že počnete. V prípade úspešného počatia Vám kalkulačka naviac presne povie dátum možného pôrodu .

Zvýšte svoje šance na počatie

Teraz už viete, kedy sú vaše najplodnejšie dni, využite výsledky, ktoré ste získali z našej ovulačnej kalkulačky a zistite, čo musíte spraviť pre to, aby ste zvýšili vaše šance na otehotnenie počas menštruačného cyklu.

Plodné a neplodné dni podľa menštruačného cyklu

Začiatok vášho cyklu – Týždeň 1

Ak ste práve dostali menštruáciu, hoci ste naozaj dúfali, že nepríde, nezúfajte. Len si pomyslite na to, že ak počnete práve tento mesiac, bude sa tento týždeň počítať ako prvý týždeň vášho tehotenstva.

Takže ak si myslíte, že ešte stále máte nejaké zlé návyky, ktoré bránia tomu, aby ste otehotneli, toto je skvelý týždeň na to, aby ste spravili tie zdravé rozhodnutia vrátane užívania kyseliny listovej a ďalej v nich pokračovali.

A ak menštruácia nepríde? Nesnažte sa všade hľadať prvé príznaky tehotenstva a pred tým, než sa začnete nadmerne sledovať, spravte si tehotenský test.

Tesne pred začiatkom plodného týždňa – Týždeň 2

Sústredenie sa na to, čo obaja jete napomôže tomu, aby ste boli v plodnom týždni v čo najlepšej forme. Zistite, ktoré jedlá zlepšujú tvorbu spermií a zlepšite tak vašu plodnosť.

Zapamätajte si, že pohlavný styk za účelom počatia nie je len o plodnom týždni. Ak to tak cítite a ak sa už neúspešne snažíte nejaký čas, existuje teória, že počatie môže byť ľahšie v týždni pred plodným týždňom.

Najplodnejší týždeň – Týždeň 3

Teraz je ten správny čas, aby ste si s partnerom užili čo najviac pri „robení bábätka“. Teraz je ten najlepší okamih na otehotnenie. Nezabúdajte, že toto nie je práca ale zábava. Mali by ste sa k tomu tak stavať. Užite si krásne chvíle s partnerom, ktorého milujete. Nedovoľte, aby sa „robenie bábätka“ stalo dôležitejším než váš vzťah!!!

Týždeň po najplodnejšom týždni – Týždeň 4

Hoci je teraz otehotnenie na vrchole vášho hodnotového rebríčka, myslite na to, že život nie je len o otehotnení a deťoch. Ak sa aj snažíte dlhšie, myslite na to, že nie ste jediným párom, ktorý cez toto obdobie prechádza.

Ak máte podozrenie, že by s vami mohlo byť niečo v neporiadku, kontaktujte svojho gynekologického lekára. Môžete tiež skúsiť merať svoju bazálnu teplotu a používať ju spolu s ovulačnou kalkulačkou.

Tehotenská kalkulačka

Zaujíma Vás, kedy bude Váš termín pôrodu a v ktorom týždni tehotenstva sa nachádzate? Stačí vyplniť termín vašej poslednej menštruácie do našej tehotenskej kalkulačky a okamžite sa dozviete odpoveď!

Ak máte problém zapamätať si očakávaný dátum vášho pôrodu, nebaví vás počítanie na prstoch rúk i nôh, ste na správnom mieste. Naša kalkulačka pôrodu vám presne povie očakávaný deň narodenia vášho dieťatka jednoduchým kliknutím na políčko „vypočítať“.

Ako to funguje?

Deň vášho pôrodu sa vypočíta pričítaním 280 dní (40 týždňov) k prvému dňu vášho posledného menštruačného cyklu (ten zvyčajne trvá 28 dní).

Všimnite si, že vaša menštruácia a tiež ovulácia sa počítajú ako prvé 2 týždne tehotenstva. Takže pri pôrode je vaše dieťa v skutočnosti len 38 týždňov staré nie 40.

Koľko detí sa narodí v očakávaný deň?

Podľa viacerých štúdií sa len 1 z 20 detí narodí presne v očakávaný deň. Toto nízke číslo je dôsledkom faktu, že normálne tehotenstvo trvá niekde medzi 38 až 42 týždňov, čiže väčšina detí sa narodí s odchýlkou max. 2 týždne. Preto rodičom neostáva nič iné len hádať a byť v tomto čase stále pripravení na príchod ich ratolesti.

Môže tento systém predpovedania nefungovať?

Výpočet predpokladaného príchodu dieťatka na svet funguje skvele pre ženy, ktorých cyklus je pravidelný. Pokiaľ tomu tak však nie je, celý výpočet môže byť nesprávny. Predstavme si napr., že dostanete menštruáciu len každých 6- 7 týždňov a už ste ju nemali 3 mesiace. Kedy ste asi počali?

Môže sa predpokladaný deň pôrodu zmeniť?

Áno, je to možné. Nemusíte si však robiť starosti. Váš lekár môže zmeniť očakávaný dátum pôrodu z rôznych príčin v priebehu vášho tehotenstva. Ak máte napr. nepravidelný menštruačný cyklus a prvý ultrazvuk vám robili až v druhom trimestri. Ďalšími z dôvodov sú abnormálna výška pozadia alebo abnormálne hladiny AFP (alpha-fetoprotein).

Prvá návšteva lekára

Kedy by ste mali prvý krát navštíviť lekára? Dobrá zdravotná starostlivosť je jednou z najdôležitejších vecí pre zdravie a hladký príchod vášho dieťatka. S návštevou lekára preto dlho neotáľajte! Hneď ako začnete tušiť, že ste tehotná a váš domáci tehotenský test je pozitívny, zavolajte vášmu gynekológovi a dohodnite si prvú prenatálnu prehliadku.

Čo očakávať na prvej prehliadke?

Aké testy mi bude robiť lekár na prvej prehliadke? Na prvom stretnutí u lekára toho môžete očakávať naozaj veľa. Ale nemajte strach. Váš lekár jednoducho musí určiť dátum pôrodu, skontrolovať váš zdravotný stav a zdravotný stav dieťatka, ďalej spaví test moču, RH faktor test a mnoho ďalších. Síce to nie je veľmi príjemné ale vydržte, robíte to najlepšie pre zdravie vášho bábätka.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Ako sa vyhýbať detským chorobám počas zimy?

Zima je obdobím, kedy deti častejšie čelia rôznym chorobám, ako sú prechladnutia, chrípky či infekcie dýchacích ciest. Chladné počasie, oslabená imunita a pobyt v...

Prečo deti hovoria „nie“ a ako reagovať?

Obdobie vzdoru je prirodzenou súčasťou detského vývoja, no pre rodičov predstavuje emocionálnu skúšku. Každodenné situácie, ktoré predtým fungovali hladko – obliekanie, jedlo, či odchod...

Na čo si dať pozor pri výbere škôlky?

Rozhodovanie o tom, kam zapísať svoje dieťa do škôlky, je jedným z najdôležitejších krokov, ktoré rodičia musia urobiť. Škôlka nie je len miestom, kde...

Aktivity, ktoré podporujú vývoj jemnej motoriky u detí

Jemná motorika je kľúčová pre každodenný život dieťaťa. Zahŕňa schopnosť vykonávať drobné, presné pohyby rukami a prstami, ktoré sú nevyhnutné pre množstvo aktivít, ako...