január 21, 2017 Posledná aktualizácia 10:30, 12. január, 2017

Po tisícročia prebiehali pôrody len prirodzenou cestou, čo prirodzene so sebou prinášalo neporovnateľne väčšie množstvo závažných pôrodných komplikácií a ďaleko vyššiu úmrtnosť novorodencov i rodičiek. Neexistoval spôsob ako vyriešiť situácie ako napríklad priečna poloha plodu, naliehanie bábätka čelom, či vcestná placenta no i iné, ktoré dnes považujeme za neporoditeľné.

Aj tento rok vydal Sprievodca pôrodnicami rebríček pôrodníc za rok 2014. Ktoré sú podľa mamičiek tie naj pôrodnice, a ktoré podľa nich naopak za veľa nestoja? Pozrite si aktuálny rebríček pôrodníc.

Vedci identifikovali potenciálnu príčinu štyridsiatich percent pôrodov predčasne narodených detí. Každý rok sa podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb v USA takmer jedno z ôsmich detí narodí predčasne (pred 37 týždňom), čo pre ne znamená vyššie riziko zdravotných problémov v neskoršom živote.

Popôrodný bonding (vloženie dieťaťa do náručia matky) je intenzívny zážitok bezprostredného a ničím nerušeného spojenia medzi matkou a dieťaťom v prvých minútach a hodinách po pôrode. Nahé dieťa je hneď po narodení v neprerušovanom kontakte s nahou pokožkou svojej matky a všetky nevyhnutné vyšetrenia sú vykonané na jej tele. 

Je to tu. Termín pôrodu je predo dvermi a vy neviete, čo budete v pôrodnici potrebovať. Panikáriť sa nevypláca, najmä nie v takomto stave. Skôr by ste si mali pár dní pred odchodom v pokoji pobaliť všetky potrebné veci. Že neviete, aké to sú? Poradíme vám.

Na Slovensku sa odváži zúčastniť pôrodu svojho dieťaťa približne 25% oteckov. V Anglicku je to viac ako 90%! Budúci oteckovia, ak ešte váhate či sa zúčastniť pôrodu či nie, ponúkame vám tri dobré dôvody, prečo tak urobiť.

Facebook

Posledné komentáre

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na info@prerodicov.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.