január 21, 2017 Posledná aktualizácia 10:30, 12. január, 2017
×

Varovanie

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 326

Sexujete len kvôli tomu, že sa snažíte otehotnieť? Nerobíte dobre! Pozrite si, ktorých chýb by ste sa mali vyvarovať, ak sa snažíte počať dieťa. 

Dlho som netušila, že nejaká tabletka po existuje, kým ju nezačala kamarátka zháňať. "Vieš, to je taká tabletka, že ak máš styk a praskne vám napríklad kondóm, alebo on si nedá pozor, lebo je povedzme opitý, tak si ju môžeš do 2-3 dní po styku dať a neotehotenieš," vysvetľovala mi. Tak som sa pustila niečo viac o tejto tabletke zisťovať.  

Vedeli ste, že žena je schopná oplodnenia len zhruba 18 hodín počas cyklu? Potenciálna možnosť otehotnenia trvá len asi šesť dní počas cyklu. A keďže len zhruba desať percent žien má pravidelný 28-dňový cyklu, môže byť ťažké sa do týchto dní "strafiť", ak plánujete dieťatko.

Embryoskop (EmbryoScopeTM) je najmodernejší typ inkubátora, ktorý dokáže nahradiť telo matky počas úplne prvých dní vývoja embrya. Vynašli ho Dáni a v súčasnej dobe predstavuje nenahraditeľného pomocníka pri riešení neplodnosti. Dobrou správou je, že embryoskop máme i my!

V súčasnosti má približne 40 % mužov problémy s kvalitou spermií a podľa odborníkov tento podiel neustále narastá. Medzi najčastejšie faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu spermií, sa radí nadmerné užívanie liekov, ochorenie štítnej žľazy alebo cukrovka.

 

Priberiete počas užívania hormonálnej antikoncepcie na váhe? Spôsobuje jej užívanie rakovinu? Môžete z nej mať depresie alebo kŕčové žily? Aké sú mýty a fakty o hormonálnej ochrane pred neželaným tehotenstvom? Prečítajte si…

Facebook

Posledné komentáre

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na info@prerodicov.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.