január 21, 2017 Posledná aktualizácia 10:30, 12. január, 2017

Potrebujete ešte v tomto roku zaplatiť dane, vložiť peniaze na stavebné sporenie alebo poslať inú dôležitú platbu? Aj keď banky fungujú aj na Silvestra, nenechávajte si finančné záležitosti na poslednú chvíľu. Vyhnete sa stresu a možným komplikáciám, napríklad kvôli nedostatku peňazí na účte či chybne zadanému variabilnému symbolu. 

Nákup vianočných darčekov sa stále častejšie presúva na internet. Ľudí motivuje jednoduché a rýchle vybavenie spoza počítača či mobilu, dostupnosť tovaru z celého sveta a v neposlednom rade aj nižšie ceny v porovnaní s kamennými predajňami. Zaplatiť za tovar sa tu dá viacerými spôsobmi – výber toho najvhodnejšieho môže nielen ušetriť peniaze, ale aj znížiť riziká online nákupu. Napríklad platba kartou vám pomôže v prípade, že obchodník objednaný a zaplatený tovar nepošle, prípadne ak mu tovar v rámci lehoty na vrátenie zašlete späť a on vám nevráti peniaze. 

Tipy a zaujímavosti Takmer každý z nás to pozná. Úver nám síce umožní zadovážiť si to, po čom túžime takmer okamžite, ako ich však správne „upratať“, aby nám nespôsobovali zbytočné výdavky navyše nám prezradil špecialista na úvery Jozef Dudáš.

Bežná domácnosť na Slovensku dnes na svoj chod míňa o vyše tretinu viac, ako pred desiatimi rokmi! Priemernú trojčlennú rodinu stojí dnes mesiac života 936 eur. Výška výdavkov sa však v rôznych rodinách výrazne líši.

Dlhy vieme zvládať lepšie. No blíži sa kritický február. Úvod roka nám robí ťažkosti pri splácaní dlhov. Za posledné dva roky bol práve február mesiacom, kedy bola priemerná suma v omeškaní na splátkach úverov najvyššia. No v druhej polovici vlaňajška si Slováci výrazne napravili reputáciu.

Sú vaše prsia poznačené materstvom alebo rokmi zemskej príťažlivosti, ktorá ich ťahá stále nadol? Túžite ich mať znovu pevné, pekne vyformované? Ceruzkový test potvrdil, to čo ste si stále nechceli pripustiť – že ovísajú? Uvažujete o plastickej operácii?

Facebook

Posledné komentáre

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na info@prerodicov.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.