január 21, 2017 Posledná aktualizácia 10:30, 12. január, 2017

Náš cievny systém je počas horúcich letných mesiacov zaťažený oveľa viac ako v iných obdobiach roka. Horúčavou trpia najmä dolné končatiny, čo sa prejavuje opúchaním, nepríjemným tlakom či bolesťou.

Staráte sa v záujme svojej rodiny o svoje srdce? Nie? A veru by ste mali. Kardiovaskulárne ochorenia zabíjajú Slovákov častejšie ako rakovina, či iné choroby. Slovensko je v európskom rebríčku úmrtnosti na srdcovo-cievne ochorenia na jednom z najhorších miest v Európe.

Dlhé státie, časté sedenie, ale aj dlhé cestovanie môže spôsobiť bolesti chrbta a opuchnuté nohy. Okrem estetického hľadiska je tento, navonok neškodný jav, nebezpečnejší ako by sme si mysleli.

Vedeli ste, že každý druhý Slovák má príznaky chronického žilového ochorenia? Ale až 75 % z nich tieto príznaky ignoruje! Patríte ku nim? Nerobíte dobre. Chronické žilové ochorenie je závažné, progresívne ochorenie, ktoré je potrebné liečiť od prvých symptómov.

Trpíte pocitom napätia v nohách, opúchaním nôh - najmä v lete, a máte pocit, že vaše nohy vážia takmer tonu? Pocity ťažkých nôh, napätia a bolesti v nohách môže spôsobovať chronické venózne ochorenie. K zhoršeniu dochádza nielen vplyvom vyššej teploty, ale aj v dôsledku cestovania.

Problémy s nohami trápia v súčasnosti až 65 % Slovákov. Najčastejšie sa Slováci sťažujú na pocity ťažkých nôh, bolesti v nohách, pocity opúchania či pálenia, nočné kŕče, svrbenie a pichanie v nohách.

Facebook

Posledné komentáre

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na info@prerodicov.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.